پورتال معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی

دبیرکمیته ملی شیر مدارس کشور خبر داد:
کد خبر:
تاریخ خبر: ۱۳۹۳/۰۶/۳۰ ۱۰:۴۸:۵۴
خلاصه خبر : توزیع شیر رایگان غنی شده در سال تحصیلی 94-93
دبیرکمیته ملی شیر مدارس کشور گفت: در سال تحصیلی جدید توزیع رایگان بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع ابتدایی، متوسطه دوره اول دولتی، مراکز شبانه روزی، کودکان بی‌سرپرست، مدارس استثنایی و کارکنان شاغل در واحدهای آموزشی انجام می شود.
 

 معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی، سید محمد بطحایی اظهار کرد: این طرح با حمایت وزارت بهداشت و معاونت راهبردی رئیس جمهور و در راستای سلامت دانش‌آموزان وهمچنین به منظور کاهش هزینه های درمان و سرمایه گذاری برای داشتن نسلی سالم و پویا طی سال تحصیلی 94-93 طرح توزیع شیر رایگان غنی شده بین اقشار دانش آموزی انجام می شود.

دبیر کمیته ملی شیر مدارس کشور با بیان این که توزیع 70 نوبت شیر 5/2 درصد چربی در بسته200 سی سی برای هر دانش‌آموز و نظارت بر کیفیت شیر توسط مراجع ذی صلاح را از نکات مهم و برجسته طرح است، افزود: استفاده بهینه از ظرفیت رسانه ها در راستای نظارت و فرهنگ سازی توسعه و تثبیت برنامه و هم سو کردن آن ها با اهداف، همچنین تحقیق و پژوهش در این زمینه توسعه برنامه و تصمیم گیری مطلوب را در پی خواهد داشت.

بطحایی تهیه و توزیع رایگان شیر غنی شده در مدارس کشور را از اهداف اصلی این کمیته برشمرد و تصریح کرد: کلیه دانش آموزان دختر و پسر مقاطع ابتدایی، متوسطه دوره اول دولتی، مراکز شبانه روزی، کودکان بی سرپرست، مدارس استثنایی و کارکنان شاغل در واحدهای آموزشی سراسرکشور تحت پوشش این طرح خواهند بود.

دبیر کمیته ملی شیر مدارس کشور از اختصاص 3 هزار میلیارد ریالی اجرای این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با توجه به اعتبارات دریافتی از ستاد هدفمند سازی یارانه ها و همچنین سقف اعتبارات تخصیص یافته نسبت به توزیع شیر در استان ها برحسب جمعیت مشول و نوع شیر توزیعی اقدام خواهد کرد.